Dům důstojného stáří


2004
dds-pohled_2013.jpg, 52kB
2013
dds-pohled_2018.jpg, 27kB
2018
 
Dům důstojného stáří v brněnských Maloměřicích postavila a od roku 2004 provozuje nestátní nezisková organizace Betanie - křesťanská pomoc.

Dům je navržen bezbariérově a je přizpůsoben individuálním potřebám obyvatel, kteří zde na jedné straně mají své vlastní soukromí, na druhou stranu však nejsou izolováni. Dům umožňuje propojení života seniorů s veřejností. Z jedné strany navazuje na menší park, který může užívat i veřejnost. Výhodou je také spojení s městskou komunikací a obchodními středisky.

Vlastní kapacita objektu je 75 míst, z toho 45 lůžek na takzvané ošetřovatelské jednotce ve dvou a třílůžkových pokojích. Ostatní ubytování je nadstandardní v jednolůžkových samostatných bytových jednotkách.

Společné prostory – ekumenická modlitebna, jídelna - řešena jako víceúčelový společenský sál, dále místnost pro zájmovou činnost. Fotografie ze života DDS si můžete prohlédnout na této stránce v aktualitách.
V objektu je celodenně je zajištěna péče zdravotních sester i pečovatelek, pravidelné návštěvy praktického lékaře i specialistů. V DDS mají senioři možnost rozvíjet své zájmy, zapojovat se do společenských a sociálních akcí, zachovat si smysluplnost života. Mohou si být jisti, že o ně bude v nemoci postaráno a že nezůstanou opuštěni ani v posledních chvílích svého života.

Kolik pobyt v DDS stojí?

 1 os./den
ubytování250,-
celodenní stravování205,-
z toho:
snídaně
oběd
svačina
večeře

40,-
95,-
25,-
45,-

Jak se stát obyvatelem DDS?

O umístění v našem Domě je značný zájem, tiskopisy přihlášek je možné vyzvednout:

Kde se DDS nachází?

Dům se nachází v Brně–Maloměřicích na ulici Borky 7, za budovou Úřadu městské části Maloměřice–Obřany.